Domů / Komponenty / Kliky + Převodníky

SHIMANO - Kliky ULTEGRA FC-R8100 integr. osa 2x12 170 mm 50x34z bez BB misek


Žádné hodnocení. Kód: IFCR8100CX04 Produktové číslo: 4550170894108
SHIMANO - Kliky ULTEGRA FC-R8100 integr.osa 2x12 170 mm 50x34z bez BB misek
Výrobce: SHIMANO
Dostupnost: Na dotaz
8.990 Kč , plus doprava
SHIMANO - Kliky ULTEGRA FC-R8100 integr. osa 2x12 170 mm 50x34z bez BB misekKliky ULTEGRA FC-R8100 zachovávají stejně rychlé, přesné přední řazení a efektivní přenos síly, na které si jezdci Shimano zvykli, ale s ještě většími možnostmi délky ramen kliky. Kliky ULTEGRA o délce 160 až 175 mm jsou nyní vhodné pro menší jezdce, triatlonisty a cyklisty, kteří se zajímají o kratší kliky.

Kliky FC-R8100, které jsou nedílnou součástí 12-rychlostní silniční sestavy Shimano, staví na legendárním řazení a účinnosti převodu Shimano. S vylepšeními pro bezproblémové 12-rychlostní řazení jsou kliky ULTEGRA nyní nabízeny v délkách od 160 do 175 mm, čímž přinášejí výkon a lepší přizpůsobení pro menší jezdce, triatlonisty a jezdce se specifickými biomechanickými požadavky.
VLASTNOSTI

Optimální vyvážení tuhosti, síly, hmotnosti a rotačního výkonu
Struktura HOLLOWGLIDE snižuje hmotnost a zároveň si zachovává pevnost pro lepší přenos síly a rychlejší a přesnější řazení předních kol
TECHNOLOGIE

Hollow technologie na vnějším ozubeném kolečku

Vysoká tuhost duté konstrukce snižuje hmotnost a zároveň zachovává pevnost. Lepší přenos síly a rychlejší a přesnější řazení vpředu.
HOLLOW kované ramena kliky

Lehká klika nejen snižuje hmotnost kola, ale snižuje rotující hmotnost, aby pomohla při zrychlení.
Výzvou je snížit hmotnost kliky bez snížení její pevnosti a tuhosti.
Pokročilá technologie kování SHIMANO vyřešila problém pomocí kliky HOLLOWTECH.
Stejně jako vysoce kvalitní rámové trubky i duté rameno kliky může poskytnout úžasnou pevnost a tuhost při velmi nízké hmotnosti.
HOLLOWTECH II

Poskytuje nejlepší rovnováhu mezi tuhostí, silou, hmotností a rotačním výkonem.

Koncept technologie HOLLOWTECH II je zaměřen na výrobu vynikající kliky, která maximalizuje přenos síly jezdce. Tuhost kliky zajišťuje efektivitu šlapání, zatímco její hmotnost, klíčový prvek kliky, pomáhá při jízdě na kole na delší vzdálenosti. Přirozeně, SHIMANO se snažilo o optimální rovnováhu mezi protichůdnými potřebami tuhosti při výrobě lehké kliky. Technologie HOLLOWTECH je ultralehká dutá klika vytvořená společností SHIMANO s vlastní patentovanou technologií kování, která také zachovává tuhost. Přidání technologie HOLLOWTECH II integruje středovou osu s pravou klikou pro větší tuhost a úsporu hmotnosti, aby bylo dosaženo vysoké rozměrové rovnováhy. Venkovní systém ložisek spodní konzoly poskytuje lepší rozložení hmotnosti a větší stabilitu při pedálování, což umožňuje efektivnější přenos síly.

Kliky HOLLOWTECH II byly vyvinuty snahou o optimální rovnováhu mezi tuhostí a rotačním výkonem v lehkém a krásném designu kliky.
Vysoce přesné těsnění

Navíc, kliky HOLLOWTECH II mají vysoce přesné těsnění v oblasti ložisek pro zvýšení odolnosti při zachování vynikajícího rotačního výkonu po dlouhou dobu.
Osa a ložiska o průměru 24 mm

Proč si vybrat 24 mm osu a ložiska pro kliky HOLLOWTECH II?
Průměr osy spodní konzoly a ložisek byl pro vývoj prvořadý, protože oblast osy spodní konzoly je spojena s takovými klíčovými prvky, jako je tuhost, pevnost, hmotnost a rotační výkon.

Důležité je celkové vyvážení kliky

Kromě toho, vezmeme-li kliky jako celek, je podstatné celkové vyvážení tuhosti klikového ramene, tuhosti osy, polohy ložisek a dalších.
Ve skutečnosti je klika navržena na základě pečlivého zvážení celkové rovnováhy těchto prvků, aby se zabránilo zlomení.
Vnější ložisko

Pro většinu rámů se 68 mm spodní konzolou může HOLLOWTECH II s 24 mm osou nastavit polohu ložiska mimo rám, aby se zajistilo lepší rozložení hmotnosti a větší stabilita.
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.